HIFU

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU (Fokuslu Ultrason)

Çevresel faktörler , yoğun iş temposu ve belli bir yaştan sonra cildin aşağıya doğru sarkması kaçınılmazdır . Artık bu gibi şikayetleri sonlandıracak ,agrısız ve acısız bir şekilde sosyal hayatınızı etkilemeden  cildinizin kaybettği volmü geri kazandıracak ve lifting sağlayacak olan uygulama hıfu ile tanışmaya ne dersiniz?

Hıfu nedir?

Hıfu tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı bir ameliyatsız yüz germe cilt toparlama yöntemidir.  Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kollajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

Hıfu tedavisi ile hangi şikayetler giderilebilir?

Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma Çene çizgisi kaybı Yanak sarkması ağız köşelerinin aşağı dönmesi Boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt Kaşlarda düşüklük

Hıfu tedavisinin cilt germe mekanizması nedir?

Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler. Fokuslu ultrason tedavisi cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Lazer ve radyofrekans cihazları cildin bu kadar derinine inemez. Fasya dokusu cilt germe amaliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen bir bölgedir. Fokuslu ultrason tedavisi cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur.  Fokuslu ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

Hıfu cilt gençleştirme yöntemleri bir arada kullanılabilir mi?

İşlemden 15-30 gün sonra PRP, yüz mezoterapisi, mikro iğneleme, dolgu ve botoks yapılarak işlemin sonuçları çok daha iyi hale getirilebilir.

Hıfu tedavisini kimler yaptırabilir?

Hıfu  cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüz ve boyun cildini gevşek ve sarkmış kişiler hıfu yaptırabilirler. Ameliyat olmak istemeyenler hıfu tercih edebilirler.

Hıfu kaç seans uygulanmalıdırve seanslar ne kadar sürer?

Tek seans uygulanır. İşlem süresi 30-60 dk’dır.

Tedaviden ne kadar süre sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir?

Hıfu tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Bu yüzden uygulamadan hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. İşlem sonrası makyaj yapmakta sakınca yoktur.

Hıfu tedavisinin yan etkileri nelerdir?

Hıfu cildin derinlerine inen bir uygulama olduğu için önemli sinirlerin geçtiği alanlara uygulama yapılmaz. Cildin dışında soyulma yapmadığı için yazın uygulanabilir.

Abartılı kontrolsüz uygulamalarda ve kemik üstü bölgelerde yağ erimesi yapabilir. Protokolüne uygun yapılırsa sorun yaşanmaz.

Hıfu uygulaması kimlere uygun değildir?

Hıfu aşırı sarkması olanlarda beklenen sonuçlar alınmayabilir. Yüzü çok ince olan ve yağ dokusu az olan kişilere uygun değildir.

Hıfu tedavisi etkinliği ne kadar sürer?

Etkisi kalıcıdır. Ancak yaşlanma devam ettiği için etkisi 1,5-2 yıl sürer. Uzun ömürlü bir uygulamadır.

Hıfu diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile birlikte uygulanabilir mi?

Hıfu sonrası dolgu ve botoks yapmak işlemin etkilerinin daha güzel ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle elmacık kemiklere dolgu takviyesi ve hıfu çene hattında yarattığı düzelmeyle birlikte yüzde sağlıklı ve genç bir görünüm ortaya çıkar.